Şirket Hakkında

Şirketin tanıtımı
SavisDelican Tekstil Şirketi'nin temeli, 2010 yılında SharghGostar Endüstriyel Grubu'nun alt kuruluşlarından biri olarak İran'ın Merkezi ilinde bir sanayi şehri olan Delican'da, ithal elyafın yerini almakla ülkeden döviz çıkışını önlemek ve ülke sanayisinin gelişmesi için çeşitli sentetik elyaf (stapelpolyester) üretimi amacıyla, atıldı. Şirketimizim inşaat projesi 47,000 metrekarelik bir alanda, üretim tesisleri, idari, lojistik ve tesislerden oluşan 20,000 metrekarelik yapı ve 450 milyar İran Riyali'ne karşılık gelen 4 milyon Euro'luk döviz cinsinden sabit yatırımla tamamlanmıştır. Şirketimiz Alman Neumag lisansı altında bulunan Pacific Şirketi'nden aldığı yabancı makinelerin kurulumu ve işletilmesiyle, 1. Fazda yılda 40,000 ton üretim kapasitesiyle1.3denye üzeri keten ve içi boş liflerden oluşan, tekstil sektöründe kullanılan elyaf üretimine başlamıştır. 2. Fazın geliştirme planında ise; halı, halıfleks, battaniye, nem ve ses yalıtımı zemin döşemeleri, yol yapım ile inşaat ve baraj yapımı, tarımsal alan, geotekstil, otomotiv sektörü, ayakkabı ve çanta, filtreleme ve süzgeçlerde kullanılan 4 denye üzeri elyaf üretimi, önceden planlanmış programla Güney Kore'nin KUM KANG şirketinden satın alınan makinelerle yakın gelecekte üretime başlanacaktır.

İşgücü
Şu anda şirketimiz üç vardiyada 190 iş fırsatı yaratarak; üretim, üretim tekniği ve mühendislik, kalite kontrol ve garanti, muhasebe, pazarlama ve satış, insan kaynakları ve ardiye departmanlarında çalışmakta olan uzman işgücüyle faaliyet etmektedir.

Dünya Kalitesi
Tekstil sektöründe kullanılmak üzere gün geçtikçe diğer ülkelerden artan High-Tenacity ve Normal tip keten liflerin ithalatı nedeniyle, şirket yöneticilerimiz en ileri teknoloji ile teknik bilgiler ve uzmanların deneyimlerinden yararlanarak dünya kalitesinde ürünler üretip piyasaya sunmaya karar vermiştir.

Müşteri Odaklılık
Savis Elyaf Şirketi; ürünlerini rekabetçi kılma ilenitelik ve nicelik bakımından sürekli gelişme hedefi doğrultusunda her zaman müşterileriyle doğrudan etkileşim içinde olmaya çalışmaktadır. Bu yolda müşteri; şirketin ticari ortağı olarak ve müşterinin uzun vadeli kazanç ve menfaatleri de şirketimizin pazarlama hedeflerinden biri olarak kabul edilmektedir.